<

На Марсі виявили сліди окропу

Цей запис опубліковано більш як рік тому
11:51 | 3.05.2016 / Борщ /
Перегляди
0
/ 1 коментар

Чорні сліди на Марсі залишені не просто потоками солоної води, а киплячою водою, кажуть вчені.

Незвичні чорні сліди на поверхні пагорбів на Марсі були залишені не просто потоками солоної води, як недавно заявляло NASA, а киплячою водою, що випаровується за наднизьких температур, йдеться в статті, опублікованій в журналі The Nature Geophysics, – пише Корреспондент.

Такі потоки виникають навесні під час танення водних льодів. Дослідники припускали, що саме рідка вода відповідає за виникнення дивних смуг, що виникають на марсіанських пагорбах, помережуючи їх, протягом літа. Залишалося тільки невідомим, у який спосіб тимчасовим потокам солоної води вдавалося змінювати геологію ландшафтів планети.

Вчені вирішили провести кілька лабораторних експериментів в камері, яка могла відтворювати фізичні умови на марсіанській поверхні. Вчені спостерігали за тим, як тала вода взаємодіє з підстилковими відкладеннями з піску. Вони клали блок льоду на вершину схилу і вивчали, що відбувається під час його танення в земних і марсіанських умовах.

Виявилося, що вода, що виникала під час танення льоду, не просто стікала схилом вниз, рухаючись через піски Марса, а ще й кипіла, активно випаровуючись в “космос” тієї миті, коли вона піднімалася до поверхні грунту.

Цей процес випаровування був настільки активним, що піщинки розкидалися навкруги, викликаючи зсуви та інші процеси, які робили сліди води в лабораторії майже не вирізненими з-поміж тих, які утворювали темні смуги на реальному Марсі.

Як вважають вчені, деякі інші форми рельєфу на Марсі, що свідчать про присутність води на його поверхні сьогодні, могли сформуватися майже в такий самий спосіб.




один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *