Жанна Білоцька

На Волині стартує проект «51/14»

Цей запис опубліковано більш як рік тому
17:29 | 14.04.2016 / Рубрика: Блоги / 7 коментарів

Ініціативна група, до якої входять військовослужбовці колишньої 51-ї та нинішньої 14-ї ОМБр, журналісти, волонтери, а також громадські діячі, розпочинає роботу над написанням книги пам’яті, присвяченій героїчній бригаді. З метою вшанування усіх, хто поклав своє життя задля миру та спокою у наших домівках, тих військовослужбовців, які в числі перших стали на захист східних рубежів країни, бригади, яка першою пролила кров і побувала у самому пеклі війни.

Проект «51/14» – саме під цією назвою триматиме колективна робота, спрямована на збір інформації про тих військовослужбовців, які брали участь у бойових діях на Сході України. Історії, побудовані на реальних подіях бійців легендарної бригади, волонтерів, священиків, громадських діячів, простих людей, які допомагали цьому військовому формуванню, а також рідних та близьких загиблих і тих, хто досі вважається зниклим безвісти, увійдуть до книги.

Ініціативна група звертається до усіх, хто має  стосунок до 51-14-ї ОМБр, а також журналістів з різних регіонів, волонтерів, громадськості з проханням підтримати ідею і допомогти у зборі  такої інформації. Контактні телефони: 0671815154, 0987728587. Або ж пишіть на електронну адресу: markovskaya_75@mail.rutpalaievskaia@mail.ru.

Тепер детальніше про створення даного проекту.

Ідея написання книги визрівала у мене давно, але я не наважувалась щось починати, бо розуміла, що самій не вдасться це зробити. Адже об’єм роботи величезний. Та мені пощастило знайти однодумців, серед яких кореспондент «Володимир Медіа» Тетяна Палаєвська, координати якої є в анонсі, кореспондент газети «Слово правди» Тетяна Ізотова, волонтер який одним із перших допомагав бригаді, а згодом пішов служити у її складі, – Роман Мартинюк. Ці люди першими підтримали мене, і згодом було створено ініціативну групу, яка спільними зусиллями розпочинає роботу над написанням книги. Ще одним поштовхом зрушити справу з місця стало звернення до народного депутат Ігоря Гузя, який підтримує та ініціює чимало проектів, і котрий зацікавився створенням книги пам’яті на честь легендарної бригади. З його помічниками вже вдалося обговорити деякі питанням, які потребуватимуть вирішення у подальшому процесі тривалої роботи.

Наступного дня після анонсування проекту одними з перших відгукнулись кілька бійців з інших регіонів, журналісти та волонтери. Але головною підтримкою є керівництво 14-ї ОМБр, яке погодилось на співпрацю. Це дуже важливо для команди. Не залишилась осторонь міська влада, яка підтримала проект, спілка ветеранів АТО. Це лише початок, сподіваюсь, що і надалі нас підтримуватимуть і допомагатимуть.

Хочу акцентувати увагу, що проект НЕ Є ПОЛІТИЧНИМ і до співпраці запрошуються усі, хто може і має бажання допомогти. На жаль, за ці два роки, відколи почалась війна на Сході, шляхи деяких людей, які брали активну участь у підтримці бригади, розійшлися, але це не завадило їм і надалі допомагати. Дуже хотілося б, щоб ці непорозуміння не вплинули на створення книги. Бо у кожного з них своя історія, яка має право на життя і повинна бути закарбована. Саме з таких історій і дрібних деталей, про які може ніхто і не здогадується, складатимуться пазли, що й утворять реальну картину, яка багато чого відкриє.

Доля бригади є болючою не тільки для мене, а й для усіх мешканців Володимира-Волинського, де вона дислокується. У мене там служить брат, за плечима якого більше двадцяти років вислуги. З багатьма його колегами, яких на жаль, уже не має в живих, я була знайома особисто. Також знаю чимало хлопців, які продовжують служити вже у складі 14-ОМБр. Про деяких я писала у своїх матеріалах.

Після розформування бригади мене та й не тільки мене турбує одне питання: як можна було знищити одне з легендарних та найкращих військових формувань України? І звідки у ньому на початку АТО взялись зрадники та боягузи (саме таким чином було заплямовано репутацію бригади після інциденту з полоном мобілізованих бійців), коли до цього там служили і продовжують служити професіонали, які не зрадили присязі та показали себе з кращого боку на бойових завданнях? Чому замовчується інформація про чимало подвигів як офіцерів, так і мобілізованих, про які доводиться дізнаватися лише зараз? Цих “чому” дуже і дуже багато. І хотілося б знати на них відповіді. Не знаю, чи вдасться докопатися до істини, але будемо намагатися це зробити по максимуму. Дуже хочеться, щоб усе вийшло, бо я і мої колеги вперше працюватимемо над подібним проектом, який має дати відповіді на багато питань і повернути бойову славу бригаді.

Автор проекту Жанна БІЛОЦЬКА

7 коментарі
 1. markovskaya_75@mail.ru, tpalaievskaia@mail.ru.
  Мені здавалось, що українські патріоти не реєструють і не користуються москальськими поштовими скриньками. То на кого працюємо шановні? І за чий кошт? Можливо раша гранд-проект?

  • Зроби таке ж.
   А пошту поміняти це дві хвилини.

   • Володимир Волинець / 25.05.2016 - 02:49 / Відповіcти

    Дві хвилини. Так отож. Але прохвесійним пАтріЙотам і ти що “болить” для цього не вистачило два роки.

 2. ще й номер мобілки київстарівський. “Київстар” належить москаликам

 3. Коли наші хлопці гинули під Волновахою то напевно Пан сидів в той час в кабаку на каві або спав в ліжку в дружини під боком,їв смачний борщ.То ж не треба обливати людину брудом,яка взялась відновити честь 51 бригади шановний.Краще Ви б допомогли цим людям,якщо маєте чим.А то Вам номер телефона не такий,то раша.Яка в бісовій матері раша.Будьте трошки патріотом і захистіть тих хлопців які дивились смерті ввічі.Підтримайте їх,допоможіть.Людей судять які стали інвалідами,і носять у своєму тілі осколки.А їм дали клеймо-зрадник.Честь і Слава Героям 51-бригади.Слава Україні.

  • Слова то красиві, але чи ті дві тьотки за рік часу були хоть на одному суді у підтримку хлопців???

 4. Жанна, забий на всіх негідників, ми з тобою!

Додати коментар


Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Занедбані клуби, низький рівень освітніх закладів, неоснащені ФАПи – жодних суттєвих змін для селян децентралізація не принесла
Натрапив в мережі на цікаву статистику. Згідно аналізу Волинського обласного Центру розвитку місцевого самоврядування витрати на управління (тобто утримання апарату) ...
Колекціоную страшні дитячі фрази: “Моя мама любить мою сестру, гроші і шоколад”
Я мимоволі колекціоную страшні дитячі фрази: «Моя мама любить мою сестру, гроші і шоколад…», «Можете не передзвонювати мамі, бо я вже все одно поприбирала і мамі байдуже, ...
Як вплинула війна на культуру та мислення українців
Написати про війну Піймав себе на думці, що майже все, прочитане останнім часом в українських авторів, так чи інакше пов’язане з війною. Навіть якщо війна не присутня в тексті ...
Кому тут тюрма, кому – Дольче Віта
Кожного дня звичайні українці стикаються з несправедливістю – маленькою, великою, гігантською. Запитайте людей на вулиці, що вони думають про справедливість у нашій ...
Порошенко – вийдіть до людей і публічно зізнайтеся про злочини проти власного народу
Разом з іншими парламентарями підписав лист до Петро Порошенко із чіткою вимогою: Петре Олексійовичу – вийдіть до людей і публічно зізнайтеся про злочини проти власного ...