Зосим Колбун

Деякі пам`ятні дати з історії незалежницьких подій в Нововолинську

Цей запис опубліковано більш як рік тому
14:20 | 3.12.2016 / Рубрика: Блоги / Прокоментуй!

Шановний редакторе газети «Волинь-Нова». Прочитав спогади «Незабутні: 20-років без Полікарпа Шафети», написані не Вами, а ведучою рубрики. Але редактором нинішньої «Волині» є Ви.

Я також вирішив вдатись в спогади. Я став ново волинцем у 1967 р. у 30-річному віці, і з тих пір читаю, спочатку «Радянську Волинь», тепер «Волинь-нову». У мене зберігається в моєму архіві статті П. Шафети під рубрикою «Правда про націоналізм». Я не став їх шукати, я зняв з полки збірку «Відповідь «землякам» (1988 р. Київ «Радянський письменник») і ще раз пробіжав очима коротеньку повість П. Шафети «Чорний легіон». Я розумію, чому ця повість появилась у цій збірці – наближався розвал Радянського Союзу і потрібна була така збірка. Раджу і Вам її переглянути.

І ще я роблю подібні спогади, коли Ваша газета співає дифірамби наступному редактору Степану Сачуку. Я находжу в архіві серію його хвалебних статей «Бізнесмен із Нововолинська» – це про останнього парторга з «Остнастки» Віктора Литвинюка. Я 18 років працював на «Оснастці» і знаю якими шахрайськими способами він входив у бізнес з початку 90-х років.

Я знаю, що такі особистості як Стус, Сверстюк, Ліна Костенко – їх завжди одиниці. Інші – їх десятки, сотні… Даруйте, що нагадую неприємні для Вас речі.

P. S. Я не буду заперечувати, якщо Ваша газета опублікує мої спогади.

ДЕЯКІ ПАМ`ЯТНІ ДАТИ З ІСТОРІЇ НЕЗАЛЕЖНИЦЬКИХ ПОДІЙ В НОВОВОЛИНСЬКУ
листопад-грудень

01.12.1991 року – вибори першого Президента України Нововолинськ віддав за В’ячеслава Чорновола 50,3% голосів. Мені невідомий інший населений пункт в Україні, який би так проголосував за нього. Український народ тоді в 1991 році не дозрів, щоб обрати Президентом В. Чорновола. Обраним був Л. Кравчук, секретар ЦК КПУ по ідеології. У 1999 році В. Чорновіл уже міг бути обраним Президентом, але тодішній режим Л. Кучми і В. Литвина прибрав його.

09.12.1931 року – родився Олександр Каліщук, поет, композитор, керівник вокального ансамблю «Райдуга» з ВО «Остнастка», один із творчих організаторів свята «Наш родовід» 16 вересня 1990 р. коли освятили пам’ятний знак-камінь Т. Г. Шевченку.

01.12.2014 р. – друга річниця, коли відійшов у вічність Євген Сверстюк, горохівчанин, дисидент, в’язень мордовських таборів. Його неприємності з комуністичною владою почалися у 1965 році на обласні конференції вчителів, що проходила в Нововолинську.

08.11.1958 р. – родився один із організаторів Нововолинського Руху Іван Лобик, який трагічно загинув 14.06.1991 року на роботі (шахта № 1).
Це була перша непоправна рухівська втрата.

Додати коментар


Про перевезення – благодатні і не дуже: малолюдність слухань – це лінь, зневіра чи байдужість
Громадські слухання відбувались в кабінеті 304. Коли піднімалась – на годиннику вже було заледве 15-та, думала – аби було де місце. Згадувала, що у Нововолинську чимало ...
Є добрий десяток законних підстав для відстрочки від армії. Але, немає такої підстави – «порішати»
«Весняне загострення» на консультації… у зв’язку весняним призовом на строкову службу. Є добрий десяток законних підстав для відстрочки (звільнення) від армії, ними не ...
Моє відрядження в Ковель або Реформа патрульної поліції очима зсередини
Місто Ковель – чудове місто на Волині і там за задумом керівництва Національної поліції та Департаменту патрульної поліції прийшов час розпочати роботу патруля. Та от ...
Лист від Іваничівської районної ради мене, як заступника міського голови, просто обурив
Сьогодні мені потрапив до рук лист від Іваничівської районної ради, підписаний її головою. Мене, як заступника міського голови, а також жителя Іваничівського району, він ...
Як спрацювала у 2017 році постійна депутатська комісія з питань охорони здоров’я та екології? Звіт голови
На виконання вимог ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні»  відповідно до Регламенту роботи Володимир – Волинської міської ради VII скликання голова фракції ВО ...