<

Як поводитися під час бурі, урагану або смерчу?

Цей запис опубліковано більш як рік тому
08:26 | 13.10.2016 / Статті /
Перегляди
1092
/ Коментарі відсутні

Завдяки різкому зсуву повітряних мас , на думку синоптиків , надалі нас чекають бурі , урагани і смерчі. У чому різниця між цими явищами і що робити тим , хто може стати жертвою буйство стихії.

Всі перераховані вище явища настільки стихійні, що стовідсотково передбачити їх виникнення і силу неможливо, тому синоптики і служби МНС орієнтуються на досвід попередніх років. У цьому ж році очікується збільшення кількості бур і ураганів на території нашої країни. Стихія прийде і туди , де ніколи не була помічена раніше.

Буря

Буря являє собою зливовий дощ , що супроводжується сильним вітром . Через сили і потужності цього природного явища річки виходять з берегів і можуть затоплювати довколишні підвали будинків , підземні гаражі , електроустановки і т.д.

В результаті сильної зливи , що триває півгодини-годину , можуть бути повністю затоплені підземні комунікації . Щоб цьому запобігти , заблокуйте їх за допомогою мішків з піском.

Провісниками бурі найчастіше бувають гроза або сильні розряди блискавки. Щоб не постраждати від блискавки , виконайте наступні рекомендації:

· Відключіть від мережі всі електроприлади

· Не стійте перед відкритим вікном з металевими предметами в руках

· Закрийте вікна та двері

· Тримайтеся ближче до середини кімнати

· Якщо Ви були на трасі в машині – зупиніть транспортний засіб у якій-небудь низині і покиньте його

· Не бігайте !

· Не підходьте до металевих трубах або напівзруйнованим будівлям

· Не ховайтеся під деревами , особливо під модринами або дубами

· Пам’ятайте , що гроза часто йде проти вітру

· Прямо перед грозою настає повний штиль або вітер різко змінює напрямок

· Мокрі речі сильніше притягують блискавку

· В лісі намет ставити потрібно в низині

· Ховатися в лісі потрібно серед низькорослих дерев

· Глинистий грунт погано вбирає вологу, тому збільшує небезпеку

Ознаками наближення блискавки до людини вважаються: котрі стали « дибки » волосся , подрагивание і дзижчання залізних предметів , розряди блискавок на гострих металевих предметах, добре перевіряйте проект электроснабжения

Смерч

Досить часто грозова хмара породжує таке страшне явище як смерч. Людей здавна страшить моментально виникає нізвідки вертикальна воронка. Вона володіє небаченою силою : піднімає і переносить на великі відстані навіть такі важкі предмети як дерева разом з корінням , дахи будинків , автомобілі …

Виникнення смерчу можна визначити по невеликій чорної воронці , що піднімає з землі дрібні предмети. Через кілька хвилин настає затишшя і раптом , з уже величезною силою , смерч починає « всмоктувати » в себе все, що трапляється йому на шляху.

« Рецепту » від смерчу не існує , але деякі запобіжні заходи допоможуть пережити його максимально безболісно :

· Перевірте , наскільки добре закріплено покриття Вашого даху

· Приберіть з відкритого простору щодо легкі предмети (бочки , ящики , предмети меблів , заженете в стаціонарний гараж автомобіль)

· Закрийте всі вікна і двері

· Перекрийте водо -газо – електропостачання

· Зійдіть в підвал

Чи не покидайте свій притулок відразу , почекайте якийсь час , так як смерч може ще повернутися .

Ураган

Вітер понад 30 м / с , що володіє великою потужністю і триває досить довго , називається ураганом . При наближенні урагану оголошується штормове попередження , після якого потрібно виконати наступне :

· Перевірити стан дахів і труб

· Закрити вікна віконницями або щитами

· Прибрати з навколишньої території легкозаймисті предмети

· Покинути легкі будівлі і сховатися в стаціонарних

· Взяти з собою запас продуктів і ліків на 2-3 дня

· Перекрити всі комунікації

Правила поведінки під час ураганів :

· Перечікуйте штормовий вітер в підвалі або спеціальному приміщенні (ні в якому разі не перебуваєте на верхніх поверхах багатоповерхових будівель )

· Не шукайте притулку в напівзруйнованих будівлях

· Якщо Вам здалося , що урагану більше немає – не виходьте відразу з дому , раптом це оманливе враження

· Якщо ураган Вас застав на вулиці , сховайтеся в траншеї , кюветі або ямі ( ляжте і закрийте голову руками) далеко від будівель

· Опинившись у полі взимку під час урагану , постарайтеся пробратися до магістральної дорозі , щоб Вас могли виявити дорожні служби

· При сніжної бурі досить сховатися в будинку . Якщо виникла необхідність покинути приміщення , повідомте родичам або сусідам куди Ви йдете і коли плануєте повернутися

· Після урагану огляньте будинок і прилеглі до нього будівлі : чи немає обірваних проводів або небезпечно розвалених конструкцій. Що можливо – зробіть самі , при пошкодженнях , наприклад , електричної мережі викличте спеціаліста

· Перевірте , чи немає витоку газу




Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *