“Рання діагностика дитини важлива для повноцінного подальшого життя”, – дитячий кардіолог Львівської обласної клінічної лікарні

16:27 | 19.02.2018 / Рубрика: Статті / 2 коментарі

Рання діагностика життєво-важливих органів дитини – запорука здорового та повноцінного життя. Можливість консультації дитячого кардіолога та проходження комплексного обстеження малюка із самого народження є в медичному центрі “Здорова сім’я”.

Прийом там веде кваліфікований дитячий кардіолог, лікар ультразвукової діагностики дитячого кардіохірургічного відділення Львівської обласної клінічної лікарні Ольга Володимирівна Пастернак. Журналісти інтернет-видання “БУГ” поспілкувалися з лікарем, щоб дізнатися, наскільки важливим для дитини є обстеження серця та інших внутрішніх органів, коли варто його проходити та як готуватися.

Ольга Володимирівна розповідає, що багато пацієнтів з Волині, і зокрема з Нововолинська, часто звертаються за консультаціями до Львова. Їй запропонували з 23-го лютого проводити прийом і в клініці “Здорова сім’я“, на що лікар погодилась.

“Так буде зручно для місцевих пацієнтів, а на базі центру є достатнє висококласне обладнання, щоб виявити наявні відхилення”, – розповідає вона.

Для дитини важливо в перші тижні життя провести обстеження серця, головного мозку та інших внутрішніх органів. Рання діагностика допоможе виявити небезпечні захворювання, а своєчасне лікування – зберегти здорове та повноцінне життя. Сучасна медицина здатна скорегувати різноманітні вади, якщо вчасно на них зреагувати. Дитячий кардіолог ділиться інформацією, чому це важливо.

“Багато батьків і лікарів вважають, що для обстеження необхідно, щоб дитинка підросла, але це не так. Одразу в пологовому будинку, якщо є певні підозри, варто проводити діагностику. Дуже важливо обстежити серце немовляти в перші два-три тижні життя, щоб виключити вади розвитку серцево-судинної системи, які можуть бути смертельними. Наявні хвороби можуть не проявитися відразу, так як в перші дні життя маленький організм ще налаштовується до позаутробного життя. Тому важливо оглянути малюка в ранні терміни, особливо, якщо є певні фактори ризику”.

Ранньої діагностики серця та інших органів особливо потребують малюки, у яких наявні генетичні аномалії; новонароджені, раніше терміну; діти, батьки яких мають хронічні хвороби; якщо в сім’ї наявні інші дітки із захворюваннями.

Обстеження проводиться за допомогою УЗД. Це абсолютно безпечний, безболісний та інформативний метод. Важливо те, що у дітей до року він дозволяє побачити головний мозок без застосування комп’ютерної томографії. Тім’ячка, які наявні у малюків після пологів, дозволяють безперешкодному проходженню ультразвуку. Діагностика допомагає побачити аномалії розвитку, наслідки перенесених родових травм чи внутрішньоутробних відхилень.

Особливої підготовки до діагностики не має. Обстеження проходить в комфортних для дитини та батьків умовах. Малюк в цей час може і їсти і спати, це не буде перешкодою для огляду. Комплексна загальна діагностика триватиме близько 30-40 хвилин.

Відразу можна отримати консультацію дитячого кардіолога та у випадку виявлення відхилень, поради щодо подальшого лікування.

Львівська обласна клінічна лікарня – єдиний на західну Україну медичний заклад, у якому проводять подібні консультації. Ольга Пастернак – лікар із досвідом роботи щодо лікування та корекції різноманітних вад. Вона веде своїх пацієнтів з моменту обстежень та консультацій до післяопераційного періоду.

Важливо також не лише обстеження немовлят, а і дітей перед школою, підлітків в момент їх активного розвитку.

На жаль, в Україні є досить багато ситуацій, коли діти своєчасно не обстежені і при зверненні до лікарів хвороби перебувають вже на тих етапах, коли пізно щось робити.

Медичний центр “Здорова сім’я” знаходиться за адресою: місто Нововолинськ, вулиця Луцька, 19-Б.
Для додаткової інформації та запису звертайтеся за телефонами 067 384 76 78, 063 057 42 09.

2 коментарі
  1. Як записатись до дитячого кардіолога? Я чула що це хороший спеціаліст

    • Катерина Костючик / 19.02.2018 - 22:26 / Відповіcти

      В статті є контакти клініки, можна записатися на прийом за вказаними номерами телефону.

Додати коментар


Погляд

Про що хотів сказати депутат на сесії Нововолинської міськради, та не зміг
У п’ятницю, 22-го червня, відбулася позачергова сесія Нововолинської міської ради,  і перед цим за два дні  вислали для ознайомлення проекти рішень. Я, як депутат, хотів ...

Новини

25 червня, Понеділок
10:53
Волинян просять привітати дочку загиблого бійця
10:23
У Волинській області за тиждень трапилося 20 пожеж
10:08
На озері Світязь оновлюють пляж
09:49
Нововолинські рятувальники провели рейд у житловому секторі
09:25
Луцький таксист повернув іноземцям забутий ноутбук
09:18
На табір ромів у Львові напали члени незареєстрованого угруповання
08:18
На Донбасі затримано двох шпигунів
08:00
“Я люблю свій Володимир-Волинський, хоч і не живу в ньому”, – Людмила
06:06
У США обрали найбільш некрасивого собаку
24 червня, Неділя
23:15
Україна друкуватиме гроші інших країн
22:42
Бабченко поскаржився на життя “після вбивства” 1
22:11
У Харкові розстріляли подружжя і поранили їх дочку
21:56
«Княжий» вподобали маленькі гості фестивалю
20:03
З песимізмом дивлюся на вибори 2019-го, – нардеп Ігор Гузь
19:24
Фестиваль «Княжий» другий день зустрічає відвідувачів
19:23
Стали відомі подробиці нападу на табір ромів у Львові 1
17:46
З-під варти втік відомий у Луцьку шлюбний аферист 6
16:16
В Україні відзначають День молоді
15:03
У Львові в машину активіста кинули гранату
14:41
В Україні оголосили штормове попередження
Усі новини